Babice Stare

Uwaga! Zapraszamy dzieci od 15 miesiąca życia do naszego  żłobka!

Budynek naszego żłobka i przedszkola został wybudowany w 2000 roku i znajduje się z daleka od głównych hałaśliwych i zanieczyszczonych ulic Starych Babic. Przedszkole otoczone jest pięknym ogrodem o powierzchni ponad 2000 metrów, w którym znajdują się: boisko, plac zabaw, piaskownica i poletko doświadczalne dla dzieci „Warzywniaczek”. W lecie większość zajęć prowadzona jest na powietrzu. Niewielkie grupy i i specjalnie dobrany wystrój sal-pokoi przypominają dzieciom „zwykły” dom, który kojarzą się z bezpieczeństwem i spokojem. Tak urządzone wnętrza w przedszkolach norweskich i holenderskich są już standardem.

NASZE METODY

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI – codzienny kontakt z nauczycielem i dyrektorem przedszkola, spotkania indywidualne, spotkania zbiorowe – wspólne święta, uroczystości angażujące wszystkich (rodzice nie są wyłącznie widzami), wspólne rozwiązywanie problemów.

KOMUNIKACJA OPARTA NA EMPATII – Język empatii, zwany także językiem serca opiera się na obserwacji i rozpoznawaniu potrzeb i uczuć – swoich oraz drugiej osoby – oraz na otwartym ich wyrażaniu. Komunikowanie się z Dziećmi językiem serca ma tę szczególną zaletę, że pomaga im kształtować samoświadomość, wrażliwość oraz umiejętności werbalne służące do budowania relacji i porozumienia z innymi ludźmi.

IDEA LEŚNYCH PRZEDSZKOLI – przedszkole jest otoczone wspaniałym ogrodem, w którym dzieci spędzają większość czasu – mają plac zabaw, piaskownicę i boisko do gry w piłkę,  stoliki, krzesełka, mają też własne poletko na którym uprawiają warzywa, owoce i kwiaty. W sezonie wiosenno-letnim niemal wszystkie zajęcia odbywają się na powietrzu.