Warsztaty kulinarne

Wyżywienie i dieta to w naszych przedszkolach część procesu edukacyjnego. Warsztaty kulinarne to nie tylko nauka o tym co i jak jeść.

Przekazujemy naszym podopiecznym nowe smaki i inne kultury. Dzieci przyswajają wiedzę o tym jak być zdrowym, mądrym i silnym oraz otwierają się na nowe kulinarne doznania. Warsztaty kulinarne organizujemy raz w miesiącu.  Dotyczą one zarówno kuchni i smaków innych kultur i regionów jak i zasad zdrowego żywienia. Wiemy, jak ważne jest ono dla rozwoju i przyszłego zdrowia każdego dziecka. Im wcześniej zdobędzie się wiedzę (praktyczną i teoretyczną) na temat roli jedzenia w życiu człowieka i wpływu jakie ma ono na procesy poznawcze i wszechstronnie rozumiany rozwój psychofizyczny, tym większa szansa na uniknięcie wielu groźnych chorób i problemów.

Dzieci uwielbiają nasze warsztaty – przygotowujemy wspólnie potrawy, degustujemy nowości, porównujemy smaki i zapachy.