Zajęcia przyrodnicze - 'Eko przedszkole'

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną i pełną edukację małego dziecka bez wychowania ekologicznego.

W tym celu specjalnie przygotowaliśmy doświadczalne poletko “Warzywniaczek”, na którym dzieci same uprawiają warzywa i kwiatki. W ciągu wszystkich czterech pór roku mają możliwość obserwowania i praktycznej nauki mechanizmów rządzących światem roślin. Wiosną sadzimy i siejemy, latem pielimy i podlewamy, jesienią cieszymy się zbiorami warzyw i owoców oraz przygotowujemy nasze grządki do zimowego wypoczynku. Cieszymy się smakiem własnoręcznie wyhodowanych ziół, truskawek, borówek, sałaty czy dyni. Podziwiamy tulipany, piwonie i rumianki. Uczymy się odróżniać chwasty i rośliny pożyteczne od tych szkodliwych. Poznajemy owady i ptaki.

Przedszkolaki uczą się jak działa przyroda,
jak należy o nią dbać i cieszą się owocami swojej pracy. Od nowego roku szkolnego nasze przedszkole zostanie objęte programem edukacji leśnej przygotowanym przez “Lasy państwowe”.