O nas

Małe dzieci uwielbiają się uczyć i bawić. Chłonność i otwartość małego dziecka na wiedzę są ogromne a elastyczność i pojemność mózgu niemal nieograniczona. Nic dla dziecka nie jest ani dziwne ani krępujące, swobodnie i z radością nabywa nowe umiejętności, z otwartymi ramionami wita każdą nową sytuację. Wystarczy tylko nie przeszkadzać aby nasze dziecko pełne zapału i kreatywności uczyło się, poszerzało horyzonty. jeżeli swobodnie będzie mogło wybierać to, co je rzeczywiście interesuje to szybko odkryje przed nami swoje talenty, uzdolnienia, swój potencjał. Dlatego tak ważne jest by w pierwszych latach kontaktu z nauczycielem dziecko miało wybór, mogło decydować samo - rolą pedagoga jest podążać za nim w tym wyborze - proponować i towarzyszyć - każdy nakaz, każde “wiem lepiej” czy “pokażę ci” ogranicza.

Założycielem Akademii Samodzielności jest Irena Sobkowicz
- pedagog z wykształcenia (dyplom Wydziału Pedagogiki i Nauczania Początkowego Uniwersytetu Warszawskiego), pasji i powołania.

Na początku lat 80-tych postanowiła otworzyć własne przedszkole
– miejsce, w którym dzieci będą czuły się dobrze i bezpiecznie, spotkają się z szacunkiem
i troską o indywidualność, oraz z dbałością o ich wszechstronny rozwój.

SUNNIVA SZCZEPANOWSKA- LAY

Przedszkole stawia na indywidualny rozwój dziecka podczas świetnie prowadzonych zajęc z rytmiki lub przy okazji prac plastycznych z użyciem różnorodnych technik. Równocześnie dzięki kameralnym i zróżnicowanym wiekowo grupom dzieci uczą się
pomagania sobie nawzajem i szacunku dla innych. Dodatkową zaletą przedszkola
są bardzo dogodne godziny otwarcie i pyszne, zdrowe, domowe jedzenie.
Cała trójka moich dzieci do tej pory z uśmiechem na twarzy wspomina
ciocie z przedszkola na Bruna.

Monika Kucia

Przedszkole dało naszym dzieciom miękki start przed dużymi placówkami.
Panuje w nim miła, domowa i rodzinną atmosfera.
Dzieci są w małej grupie, ale uczą się zasad współżycia, dyscypliny
i oddalenia od rodziców. Są bezpieczne i zadbane.
Dla naszych dzieci to był drugi dom i z całego serca przedszkole polecamy!
Monika Kucia, mama Kajetana i Lusi.

Marta Peikow

Normalna temperatura i częste wietrzenie pomieszczeń – rzecz niezwykle ważna
z uwagi na infekcje. Równie ważna,
jak niespotykana w placówkach przedszkolnych. Nie ma nic gorszego niż przegrzanie dziecka, które w przedszkolu, w grupie, jest w ciągłym ruchu. Jedyne przedszkole,
w którym nie panuje zaduch. Uwielbiam to!

Bardzo ujmuje mnie nacisk na naukę samodzielności u dzieci. Mój dwulatek w ciągu niespełna dwóch tygodni nauczył się samodzielnego zakładania obuwia. Dzięki Pani Natalii!

Kolejna bardzo ważna rzecz pilnowanie diety dziecka alergicznego. Nikt nie wymagał ode mnie dostarczania posiłków, jedyna prośba to lista alergenów. W większości dużo droższych placówek przyjęcie dziecka warunkowano dostarczaniem przeze mnie posiłków nie gwarantując przy tym, że dziecko nie skubnie nic
z talerza kolegów.
Z tego przedszkola syn ani razu nie wrócił z wysypką!!!! Ponadto jedzenie
jest naprawdę zdrowe a potrawy zawierają warzywa